DEPARK/DETTO A.Ş ADÜ Teknokent’i ziyaret etti

DEPARK/DETTO A.Ş ADÜ Teknokent’i ziyaret etti

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Desteği ile Mentor-Menti Eşletirmeleri Programı çerçevesinde ADÜ Teknokent (ADÜTTO) ile DEPARK (DETTO) arasında 24 Eylül 2020 tarihinde görüşme gerçekleştirildi.

Düzenlenen program çerçevesinde ADÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Öksüz, ADÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal İyem, ADÜ Teknokent Uzmanları, DEPARK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezayi Aytun, DEPARK Genel Müdürü Osman Başbuğ, DETTO Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Selim ve DEPARK/DETTO Uzmanları bir araya geldi.

Toplantıda, DEPARK/DETTO ve ADÜ Teknokent/ADÜTTO arasında gerçekleştirilen bu ilk buluşmanın bölgede atılacak adımlar çerçevesinde Ülkenin ekonomik entegrasyonuna olumlu katkılar sağlayacağı öngörüldüğü ifade edildi.

Program kapsamında sahada atılacak ortak adımlar planlandı, fikir alışverişleri yapıldı.
  
DEPARK/DETTO ve ADÜ Teknokent/ADÜTTO Uzmanlarının gün boyu süren bilgi alış verişinin ardından ortak koordinasyon faaliyetlerinin devam etmesi kararlaştırıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158