Oda Başkanı Anbarlı: Kahveciler sözün bittiği yerde

Oda Başkanı Anbarlı: Kahveciler sözün bittiği yerde

Kovid-19 tedbirleri kapsamında ülke genelinde yeni kısıtlamalar getirilirken, kahvehanelerin kapatılması kararı da Aydınlı kahvehanecileri zor durumda bıraktı. Kahvecilerin 9 aydır delikli kuruşa muhtaç olduğunu ifade eden Aydın Kahveciler Odası Başkanı Uğur Anbarlı, yetkililere seslendi.
       
Artan koronavirüs vakaları sonrasında tedbirler sıkılaştırılmaya devam ederken ülke genelinde yeni kısıtlamalar da getirildi. Getirilen kısıtlamalar sonrasında zor durumda kalan kahvecilerin sorunlarına dikkat çeken Aydın Kahveciler Odası Başkanı Uğur Anbarlı,9 aydır delikli kuruşa muhtaç kaldıklarını ifade ederek, yetkililerden yardım istedi. 9 aydır kapalı olan kahvecileri kimsenin düşünmediğini ifade ederek isyan bayrağını çeken Başkan Anbarlı, “Bu esnafın durumu ne olacak 9 aydır kapalı yasaklı olan kahveci ne yapıyor, bu kadar insan ne yapar diye hiç kimse düşünmez mi? Gerçekten yazıklar olsun kendi esnafına zulüm eden ve çaresizlik içinde olan bir oda başkanı olmaktan artık iğreniyorum, nefret ediyorum. Hep kapatın odaları kahveleri ortalık rahatlasın. Kovid-19 bitsin kökten. Kahveci ruhsatları aktif diye Kovit bitmiyor. Neden kahveci esnafı her daim devletinin milletinin yanında 9 aydır. Esnaf delikli kuruşa muhtaç oldu. 90 yıldır kahvecilik yapan üç kuşak kahvesini kapattı. Ne diyeyim gerçekten sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

Kahvecilere hiçbir yardım ve destek olunmadığının altını çizen Anbarlı; “Vurun abalının sırtına hiçbir yardım yok, destek yok. Anayasanın 173. Maddesi derki Devlet küçük esnaf sanatkarları koruyup kollayıcı tedbirleri alır. Birde esnaflarım der ki Allahım hiç kimseyi ekmeği ile imtihan etmesin der. Bide derki 9 aydır bize yapılan bu ülkede, Bakana, vekile, bürokrata, başkanlara, devletten her ay maaşını tıkır tıkır alanlara yapılsa ne olur çok merak ediyoruz diyorlar. Şunu çok iyi bilin. Allah’tan başka galip yoktur. Sabreden rahat eder düsturuyla 7/24 esnafımı dinliyor ve çok sitem işitiyorum. Bunları yazmak paylaşmak boynumun borcu. Sokakta caddede olan gerçekleri söyledim. Önce sağlık fakat esnafın sağlığı kalmadı yetkili ve etkililere duyurulur. Söz gümüşse sükut altındır” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158