ADD’li gençlerden yaşlılara yardım eli

ADD’li gençlerden yaşlılara yardım eli

Aydın’ın Yenipazar ilçesindeki Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Gençlik Kolları ile birlikte ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzattı.  

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgının ardından 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi sonrasında ADD Yenipazar Şubesi harekete geçti.  ADD’ci gençler tüm ilçedeki yardıma ihtiyaç duyan vatandaşları tespit ederek, temel gıda ihtiyaçlarını gidermeye başladı. 

Örnek davranışlarıyla ilçede takdir toplayan ADD Yenipazar Şubesi’nin başkanı Deniz Karadeniz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağının ardından, ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza yardımda bulunmaya karar verdik. Bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden sonra Yenipazar’da; Evlerinden çıkamayan yaşlı, engelli, kronik rahatsızlığı olan ve kanser hastaları vatandaşlara yardım etmek için kolları sıvadık. Atatürkçü Düşünce Derneği Yenipazar Şubesi Gençlik Kolları olarak ilaç, temel gıda ve buna benzer ihtiyaçlarının temin edilmesi için ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla iletişime geçiyoruz ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Risk grubundaki vatandaşlarımıza ‘Siz evden çıkmayın, biz sizin için ihtiyaçlarınızı karşılarız’ diyoruz. Elimizden geldiğince de tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılaşmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 
 
Öte yandan başkan Karadeniz, kendileriyle iletişim için; ADD Yenipazar Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Arslan beye 0534 870 08 98 numaralı telefondan ve sosyal medya #addyenipazar instagram hesabından ulaşabileceklerini belirtti.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158