Çerçioğlu, sokak ismi önerilerinde hassas davranılmasını istedi

Çerçioğlu, sokak ismi önerilerinde hassas davranılmasını istedi

Aydın Belediyesi Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sokak isimlerinin değiştirilmesinde ve önerilmesinde daha hassas davranılmasını isteyerek, "Sümbül Caddesi'ni, Bülbül Caddesi diye değiştirmek anlamsız olur." dedi.

Aydın Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Mart ayı 2. toplantısı gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıda 37 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

"İLÇE BELEDİYELERİ ABSÜRT TALEPLERİ GÜNDEME ALMASIN"

Gündemin 29. maddesinde yer alan ve Cumhurbaşkanlığının Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne önerisi üzerine, İncirliova ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Ortaokul Caddesi'nin adının İstiklal Caddesi olarak değiştirilmesi konusunda yapılan isim değişikliğinin görüşülmesi sırasında konuşan Başkan Çerçioğlu, bu konu haricinde genel olarak cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesinde ve önerilmesinde daha hassas davranılmasını isteyerek, "Sümbül Caddesi'ni, Bülbül Caddesi diye değiştirmek anlamsız olur. Halkımız da bu isim değişikliklerine pek sıcak bakmıyor. İlçe belediyeleri bu konuda absürt talepleri gündemlerine almasınlar. Ülkesine, milletine hizmet etmiş kıymetli isimlerle ilgili talepleri elbette değerlendireceğiz." dedi.

"AKP GRUBU DESTEK VERDİ"

AK Parti grubu da Başkan Çerçioğlu'na bu konuda destek vererek bulvar, cadde, sokak ve parklara isim verilmesi konusunda siyasi tekliflerden taleplerden uzak olmasını istediler. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise bu isim değişikliğini istemediğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER