Deprem Tırı Aydın’da

Deprem Tırı Aydın’da

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Eğitim Daire Başkanlığı tarafından Aydın’a gönderilen deprem simülasyon tırı, Aydınlılara deprem hissini yaşattı.

30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Aydın’da yapılacak olan Uluslararası Deprem Tatbikatı öncesinde halkı bilinçlendirmek için AFAD tarafından Aydın’a gönderilen deprem simülasyon tırı Atatürk Kent Meydanı ve Forum Aydın’da kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Uygulamalı Van Depremi
Aydın’ın 1’inci deprem bölgesinde yer aldığını hatırlatan AFAD Aydın İl Müdürü Ramazan Harman, “Aydın ve 17 ilçemizdeki bütün vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza, öğrencilerimize deprem anını, deprem öncesi yapılması gereken şeylerin ve deprem sonrasında neler yapılacağının eğitimsel olarak anlatacağız. Sonrasında deprem tırında Düzce, Van ve Bingöl depremlerini uygulamalı olarak vatandaşlarımıza yansıtacağız. Çünkü deprem anı 40 saniyeye kadar ulaşabiliyor. O an vatandaşlarımızın ne yapacağını uygulamalı olarak anlatmaya çalışacağız. Çünkü ilimiz bir deprem kuşağında bulunuyor. Vatandaşlarımız olası bir deprem anında ne yapacağını açıkçası bilmiyor” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158