Efeler Belediyesi’ne Sayıştay’dan geçer not

Efeler Belediyesi’ne Sayıştay’dan geçer not

Efeler Belediyesi’nde Sayıştay’ın hazırladığı rapor doğrultusunda herhangi bir olumsuz işleme rastlanmadı.

Sayıştay’ın, 2019 yılında yaptığı denetimlere ilişkin Efeler Belediyesiyle ilgili raporu açıklandı. Efeler Belediyesi’nde 2019’da yapılan inceleme sonucunda kamu zararı oluşmadığı, belediyenin iş ve işlemlerinde kanunlara uyduğu yönünde rapor veren Sayıştay’ın raporunda, “ Aydın Efeler Belediyesi 2019 yılına ilişkin geçerli finansal raporlama çerçevesi kapsamındaki mali rapor ve tablolarının, 'Denetim Görüşünün Dayanakları' bölümünde belirtilen hesap alanları hariç tüm önemli yönleriyle doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Denetimde rastlanan tek olumsuz bulgu ise belediye taşınmazlarının İcmal Cetvellerindeki değer ile muhasebe kayıtlarındaki değerlerinin uyuşmaması oldu. Taşınmazlar ilgili iki kayıt arasında 200 milyon 219 bin 960 lira gibi önemli bir fark olduğunu gösterdiği belirtilirken, taşınmaz kayıt sistemi üzerinde yapılan kapsamlı çalışmaların sürdürülmesinin olumlu bir gelişme olduğu kaydedildi. Denetim görüşünü etkilemeyen olumsuzlukların ise telekomünikasyon altyapı ve şebekelerinden alınması gereken geçiş hakkı bedellerinin takip ve tahsilinin yapılmaması, kadrolu işçilerin yıllık izinlerini düzenli olarak kullanmaması olduğu belirtildi.

Öte yandan raporda Efeler Belediyesi’nin 2019 yılına ilişkin tablosu da yer aldı. Raporda yer alan bilgilere göre Efeler Belediyesi’nin 2019 yılında 137 milyon 171 bin 953,57 TL bütçe geliri elde ettiği görüldü.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158