Akosman, CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı oldu

Akosman, CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Gençlik Kolları Başkanlığı için düzenlenen kongre sonuçlandı. Şükran Güngör Salonu’nda gerçekleşen kongrede Artuğ Akosman, CHP Efeler Gençlik Kolları yeni dönem Başkanı oldu.

CHP Efeler Gençlik Kolları, yeni dönem başkanını seçmek için Şükran Güngör’de bir araya geldi. Festival havasında geçen kongreye CHP Parti Meclis Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz ve parti üyeleri katıldı.

Tek aday listesiyle gidilen CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde Artuğ Akosman, delegelerin oy işlemini gerçekleştirmesinin ardından CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları’nın yeni başkanı olarak seçildi. Delegelerin oy kullanma işlemini gerçekleştirmeden önce kürsüden partililere seslenen Akosman, 2020 yılında CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları olarak temalarının ve mesajlarının saygı olacağını dile getirdi. Artuğ Akosman, “Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bu yana daha çağdaş ve yaşanabilir Türkiye sunma çabasında olmuştur. Bizler yaklaşık yüzyıl önce, Anadolu’nun bu verimli topraklarında bir kıvılcım halinde başlayan, daha özgür ve daha eşit bir dünyanın hayalini kuruyoruz. Başarıya ulaşmak istiyorsak partimizi ve politikalarımızı geliştirecek her türlü projeye açık olmalıyız” dedi. Göreve geldiklerinde büyük bir özveri ile mücadele vereceklerini ifade eden Akosman, “Yeni dönemde CHP Efeler Gençlik Kolları olarak kütüphane kurmayı planlıyoruz. İlçe binamızda kuracak olduğumuz kütüphane ile kitap okuma eksikliğini ilk önce ailemizden yani Cumhuriyet Halk Partisi’nden başlayarak tüm Efeler’e yaymayı planlıyoruz. Bir diğer önemsediğimiz konu mahalle temsilcilikleri. Efeler’de bulunan 22 mahallede gençlik örgütümüzün temsilciliklerini oluşturacağız. Kültür-sanat alanında da çalışmalarımız olacak. Kısa zaman içerisinde müzik atölyesi kuracağız. Önümüzdeki dönemde Efeler Gençlik Kolları olarak birçok alanda atölyeler kurup, gençlerin ve annelerimizin hizmetine sunacağız. Her şeyden önce afet ve ilk yardım çalışmaları ilk gündemimiz olacak. Alanında uzman kişiler ile eğitim seminerleri düzenleyerek Efeler Gençlik Kollarını afetlere hazırlıklı hale getireceğiz. Biz gençlerin bir hedefi var; o da Türkiye’nin özgür yarınlara daha eşit, daha adaletli yarınlara kavuşması, yani Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı. Bu hedefimiz doğrultusunda kongremizin hayırlı olmasını diliyor, bu yolda yürümek yetmez, koşacağız diyerek sizleri saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158