Akşener; Vatandaşa acı reçete, yandaşa milyarlar

Akşener; Vatandaşa acı reçete, yandaşa milyarlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, geçtiğimiz günlerde temeli atılan Aydı-Denizli Otoyolu Projesi’ne geniş yer ayırdı ve açtı ağzını, yumdu gözünü. 

Şifre Haber Sitesinde yer alan haberde; Vatandaşa acı reçete sunmaya hazırlananların, yandaşlarının cebine fazladan 9 milyar Lira koyacaklarını söyleyen Akşener “Ayıptır, günahtır. O parayı bu millet ödeyecek” diyerek şunları söyledi:

“Millete acı reçete diyenler, renkli hayatlarına, sefalarına tam gaz devam ediyorlar. Beş müteahhidin kasasına para akıtmaya devam ediyorlar. Bakın size, milletimize acı reçeteden bahseden iktidarın, daha üç gün önce temelini attığı bir otoyoldan bahsedeyim.

Hafta sonu, Aydın-Denizli otoyolunun temeli atıldı. Ne güzel… Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Böyle güzel işleri lekeleyen şu zihniyetleri olmasa, alkışlayıp geçeceğim. Ama maalesef geçemiyorum. Bu otoyol, toplamda 150 kilometre. Otoyolun bir kilometresinin maliyeti ne kadar? Ortalama 5 milyon dolar, yani 4.2 milyon euro. Bu durumda, 150 kilometrelik yol ne kadara mal oluyor? Yaklaşık 630 milyon euro’ya. Peki, temeli atılan bu yol için müteahhit firmaya,17 yıl için verilen araç geçiş garantisi ne kadar biliyor musunuz? Maliyetinin iki buçuk katı, 1 milyar 550 milyon euro… Yani 14 milyar 200 milyon lira. Daha dövizdeki artıştan, vergi avantajlarından ceplerine girecekleri söylemiyorum bile…

Vatandaşa acı reçete, yandaşa milyarlar… Pandeminin ilk gününden beri, 83 milyon vatandaşın cebine doğrudan koydukları para 10 milyar lira. Bu dar günlerde, tek bir kodamanın cebine koydukları kâr 9 milyar lira. El insaf. Ayıptır, günahtır. O parayı kim ödeyecek? O parayı millet ödeyecek, millet!”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158