Çankır'dan Özmen'e; paramparça olmuş durumdasınız

Çankır'dan Özmen'e; paramparça olmuş durumdasınız

CHP ile AKP arasındaki demeç savaşları sürüyor. Sosyal medya üzerinden devam eden karşılıktı açıklamalar ve karşılıklı suçlamar ile devam ediyor. AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen son olarak twitted üzerinden yaptığı CHP'ye yönelik açıklamalar CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır tarafından yanıtlandı. Çankır yaptığı yazılı açıklamada Ömer Özmen'e "Paramparça olmuş durumdasınız" dedi.

CHP’li Çankır’ın açıklaması “Kendi gözündeki merteği görmek istemeyen AKP İl Başkanı Ömer Özmen’e suni tartışmalar yaratmak istiyor belli ki. Ancak Özmen’e hatırlatmakta fayda var. AKP’deki çatlak büyürken istifaların da ardı arkası kesilmiyor. Daha önce yol arkadaşlığı yaptığınız Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan ile ayrı yörüngelere savruldunuz. AKP’yi rant kapısı gören birçok vekil seçilemeyeceğini bilerek yeni partilerde, yeni şanslar aramaya başladılar." dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü.

“HERKES BİR KIL KOPARMA PEŞİNDE BATAN GEMİDEN”
"Yıllarca bu halkı yalanlarla aldatmaya utanmadınız ancak, artık millet uyandı. Anketlerde AKP, üç beş il dışında hiç bir ilde birinci parti çıkamıyor. Çünkü 31 Mart seçimlerinden sonra millet AKP’li belediyelerde olan usulsüzlükleri, israfı belgeleri ile gördü. Sadece muhalif kesimler değil, yıllarca AKP’ye hizmet etmiş teşkilat mensupları bile yüksek sesle eleştirilere başladı. Paramparça oldunuz sağa sola sataşıyorsunuz. Herkes bir kıl koparma peşinde batan gemiden. Hangi iki vekiliniz ihale yarışına girdi? İkisi birden bir kurumda yapılacak ihale için kıyasıya mücadele içinde. Tüm bunları açıklayın kamuoyu da bilsin. 
Ekonomik kriz günden güne derinleşiyor. Vatandaşı çarşıya, pazara çıkamaz hale getirdiniz. Millet borç içinde her gün bir intihar haberi geliyor. İçinizdeki erozyon, kriz ile daha da derinleşiyor.

“YAPILAN ÇAĞRILARA KULAK TIKIYORSUNUZ”
İşte bu yüzden paniklediniz. Bu yüzden sağa, sola sataşıyor, suni gündemler yaratarak AKP’nin çöküşünü, ekonomik krizi konuşturmak istemiyorsunuz. Paniklemeniz bu yüzden. Haydi her şeyi geçtim. Aydın’daki binlerce evladımızın hayatını hiçe saymaya ne hakkınız var? Daha dün akşam saatlerinde komşu illerimizden Manisa’da yine deprem yaşandı. Deprem bu ülkenin en acı gerçeği. Herkes biliyor ki Aydın birinci derece deprem bölgesinde. AKP Milletvekili Rıza Posacı böyle bir ortamda çıkıp, “Aydın’da 160 okul çürük. Bunları yavaş yavaş güçlendireceğiz” diyor. İnsan hayatını bu kadar mı hiçe sayar hale geldiniz? Aydın’ın evlatlarının can güvenliği hiç mi umurunuzda değil? Günlerdir yapılan çağrılara kulak tıkıyorsunuz. Madem ki 160 okul çürük, bu okulları açıklayın da siz önlem almıyorsunuz, bari veliler ona göre önlemini alsın.
Biz çok iyi biliyoruz AKP Milletvekili Rıza Posacı bir takım siyasi kaygılarla bu okulları açıklamaktan kaçınıyor. Aynı şekilde tarafsız bir devlet kurumu olması gereken Milli Eğitim de 18 yıllık iktidar tarafından siyasallaştırılmanın acı sonuçlarını yaşıyor.
Daha geçtiğimiz ay Elazığ’da onca canımızı kaybettik. Ne zaman ders çıkarmayı düşünüyorsunuz? Olası bir depremde bu okullarımızda meydana gelecek yıkım ve can kaybının hesabını kimse veremez. Siz bu okulların isimlerini Aydınlı velilerden sakladığınız sürece binlerce çocuğun vebalini taşıyor olacaksınız” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret kıtir
Fikret kıtir - 2 yıl Önce

Ali çankır insanların çarsiya pazara çıkamadıgını söylemiş ali çankır intihar olaylarının patlak verdigini söylemiş sizin işten çıkardıgınız çocukların da durumu aynı hepsinin psikolojisi bozuk çoluhuna çocuguna bir şey alamiyorlar onların derdine çare bilmuyorsunuz kalkmış akp yi elestiriyor ben bir chpli olarak size soruyorum sizi. yaptigınız ne dam üstünde saksagan vur beline kazmayı

liste
SIRADAKİ HABER

banner158