CHP Karacasu İlçe Başkanı Çumralı: Aydınlının aklı ile alay etmekten vazgeçin

CHP Karacasu İlçe Başkanı Çumralı: Aydınlının aklı ile alay etmekten vazgeçin

Hükümetin Dandalaz Barajı için 2020 yılında ‘bin TL’ bütçe ayırmasına Cumhuriyet Halk Partisi Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı tepki gösterdi. Çumralı, AKP'li vekillere seslenerek "Aydınlının aklı ile alay etmekten vazgeçin" dedi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Çumralı, “18 yıllık iktidarı boyunca Türkiye’yi uçuruma sürükleyen AKP’nin Aydın Milletvekilleri her yerde “Dandalaz Barajı’nı yapıyoruz, Nazilli ve çevresine içmesuyu sağlayacak isale hattı ve içmesuyu arıtma tesisini yapıyoruz” diye atıp tutuyorlar. Ancak biliyor musunuz ki hükümetin 2020 yılında bu projelere ayırdığı yıllık bütçe sadece, bin TL’dir. Evet şaka değil bin TL. Bu tesislerin toplam maliyeti 194 milyon TL. Bu bütçe ile bu tesisleri bin yılda bitiremezsiniz” dedi.

İktidar partisi milletvekillerine çağrıda bulunan Başkan Çumralı, “Burada hem iktidara, hem de iktidarın yalanlarını her yerde gururla anlatan AKP’li Aydın Milletvekillerine çağrıda bulunuyoruz. Aydınlıların aklıyla alay etmekten artık vazgeçin. Kendinizden başka kimseyi düşünmediğiniz gibi siyaseti halka hizmet değil, ranta hizmet olarak görüyorsunuz. 84 milyonluk Türkiye’de rantçı ekonomi politikalarınız yüzünden kocaman bir “Açlık Ordusu” oluşturdunuz. İşsizler ordusuna her gün binlerce kişi katılıyor” ifadelerini kullandı.

İlk seçimlerde vatandaşın sandıkta ders vereceğini söyleyen CHP Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, “Yeter artık. Bu halkı güdülecek koyun olarak görmekten, gözlerinin içine baka bak halkı kandırmaya çalışmaktan vazgeçin. Zira artık size oy verenler dahi, yalanlarla sürdürdüğünüz propagandalarınıza inanmıyor. Biz halkımıza güveniyoruz. Halkımız da demokrasiye inanıyor. 31 Mart’ta sandıkta verdiği dersi, ilk genel seçimde bu sefer daha güçlü verecektir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158