CHP’li Bülbül; Tek adam rejimine karşı Melis’teyiz

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

CHP’li Bülbül; Tek adam rejimine karşı Melis’teyiz

CHP’li Bülbül yaptığı yazılı açıklamada, milli egemenliğin bir asırdır hüküm sürdüğünü hatırlatarak Meclis’te yapılacak törene AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmamasını eleştirdi. 

Bülbül açıklamasında şunları söyledi: 
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünyanın ve ülkemizin geçmekte olduğu bu dönemde evlerimizde kutlayacağız. Ama her birimizin yüreğinin Anıtkabir’de, meydanlarda atacağından hiçbir kuşkum yok. Yüz yıl önce bu ulus her türlü tahakküm ve çağdışı yönetim biçimini reddederek ulusal egemenlik ve millet iradesini ortaya koymuştur. Bugün ise Gazi Meclisimiz, tek adam rejimine karşı direnmektedir. Ulusun bağımsızlığının bir asırdır temsili olan bugün de, adeta Meclis’i reddeden bir anlayışla sarayından çıkmayanlar bilsinler ki bizler her zaman olduğu gibi milletimizden aldığımız görev ve yetkiyle Gazi Meclisimizde olacağız. Bugün siyasi iktidarın tüm gücüyle işlevsizleştirilmeye çalışılan Meclisimizi, milletimizin ihtiyaçlarına yanıt vermek, vatandaşlarımızın en temel hak ve özgürlüklerini korumak için çalıştırmaya devam edeceğiz.

Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu, Çağdaş Türkiye’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutluyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158