CHP’li Özcan’dan Hükümete ‘Müteahhit’ Tepkisi

CHP’li Özcan’dan Hükümete ‘Müteahhit’ Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, hükümetin otoyol üzerine yaptırdığı AVM, akaryakıt istasyonu, kafe gibi icraatların aynı müteahhitlere verilmesine, “Bu otoyollar üzerinde açılacak, işletilecek dinlenme tesisleri, restoranlar, kafeler, akaryakıt istasyonları da aynı müteahhitlere verilmiş. Meğer bizim Deli Dumrul yollarının eti onların olduğu gibi, sütü de onlarınmış.” diyerek büyük tepki gösterdi.

Başkan Özcan, “Görüyoruz, duyuyoruz, ülkemizin çeşitli noktalarına Deli Dumrul diye vatandaşımızca adlandırılan “geçsen de geçmesen de öde” köprüleri, otoyolları yaptırıldı. Vatandaşımız geçerse harcadığı akaryakıtın kat be kat fazlasını ödüyor, geçilmezse de bizim vergilerimizle, tüm ülke olarak dolarla, Euro’yla aradaki farkı yine biz ödüyoruz. Müteahhitler açısından; evladiyelik, zarar etmenin imkânsız olduğu yatırımlar da hayırlara vesile.” dedi.

“ETİ DE SÜTÜ DE ONLARINMIŞ”
Otoyollar üzerinde açılacak olan dinlenme tesisleri, restoranlar, kafeler, akaryakıt istasyonlarının da aynı müteahhitlere verildiğini ifade eden Başkan Özcan, “ Meğer bizim Deli Dumrul yollarının eti onların olduğu gibi, sütü de onlarınmış. Şu İstanbul İzmir arasına açılan otoyolun üzerinde bulunan koca koca AVM’ler de bu durumdaymış. Yani neresinden tutsak elimizde kalıyor denir ya işte bizim hükümetin icraatları tam da öyle. Şimdi ben merak ediyorum; madem para eden her şeyin ama her şeyin hakkı müteahhitlere; o yollarda gördüğümüz “İzmir” “şu kadar km” tabelaları için de müteahhitlere ilan reklam bedeli ödüyor muyuz? Kara mizah demeyin, ödüyorsak şaşırmayacağım artık.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158