CHP’li Özlem Ekiz: Korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz!

CHP’li Özlem Ekiz: Korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz!

İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Asla yılmayacağız, kararlıyız, korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ni feshettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili yaptığı paylaşım ile tepki gösterdi.

Başkan Ekiz’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kırmızıçizgimizdir, dokunmayın dediğimiz, kadınların yaşam güvencesi olan İstanbul Sözleşmesi'nden, gece yarısı " tek adam" kararıyla çıktık ne yazık ki. Bunun tek açıklaması; kadın cinayetlerine politik bakmaları, yani oy potansiyeli olan tarikatları üzmemek adına, kadınları dipsiz bir kuyuya atmaktan çekinmemeleridir.  Çünkü kadınlardan çok korkuyorlar. Kadın reddettiği zaman sindirilmesi, hatta yok edilmesi gereken bir varlık onlar için.  Ancak bilmeleri gereken bir şey var. Asla yılmayacağız, kararlıyız, korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz. Biz kadınlar, artık eksilmemek için birbirimize dayanacağız, başta yaşam hakkı olmak üzere tüm demokratik haklarımızı alıncaya kadar omuz omuza yürüyeceğiz. Hayatımızdan ve haklarımızdan gece yarısı alınan kararlarla vazgeçmeyiz. Asıl mücadele şimdi başlıyor.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158