İYİ Partili Çelikez: Hayal kurmayı bırakın, mutfakta yangın var

İYİ Partili Çelikez: Hayal kurmayı bırakın, mutfakta yangın var

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla AK Parti Aydın milletvekillerine tepki gösterdi. Çelikez, “AKP’nin Aydın Milletvekillerine sesleniyorum Çarşıda,pazarda mutfakta yangın var. Esnaf kan ağlıyor bir Aydına gelin bir vatandaşın halini görün hayal kurmayı bırakın” dedi.

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez yaptığı yazılı açıklamasında, “Vatandaşlarımız ekonomik kriz yüzünden mağdur iken, AKP hala uçuyoruz diyerek pembe tablo çiziyorlar. Ballı ihalelere gelince sabır yok, yandaşa vergi affı, vergi muafiyetine gelince sabır yok, makam arabası saltanatına sabır yok, Saray’ın günlük 10 milyon TL masrafından tasarruf etmeğe gelince sabır yok. Ama tenceresi kaynamayan analara, ay sonunu getiremeyen emekliye, iş bulamayan gence, dükkanını siftahsız kapatan esnafa, ürettiği ürünün karşılığını alamayan çiftçiye, geçim sıkıntısı çeken vatandaşa gelince ‘sabır.’" dedi ve şunları söyledi: 

"AKP Türkiye’sinde gerçek işsizlik %29, gerçek işsiz sayısı da 10.416.000 olduğu halde işsizlik azaldı diye millete söylenen yalanlardan bıktık. Millet perişan oldu. Fukaralar sabredecek, bu beyler yandaşlarıyla beraber israf edecek. İYİ Parti olarak vatandaşımızı bu kaos ekonomisinden kurtarmak için ‘Yeniden güçlendirilmiş parlamenter’ sisteme dönülerek, hak hukuk ve adaletin olduğu bir Turkiye'yi kurmaya davet ediyoruz. Genel başkanımız Sn.Meral Akşener'in dediği gibi; ‘Sayın Erdoğan millete sabret diyeceğine, sen asıl önce git 500 milyon dolarlık uçağını sat’”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158