Aydın Büyükşehir’den öğrencilere 90 tablet ödüllü yarışma

Aydın Büyükşehir’den öğrencilere 90 tablet ödüllü yarışma

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor. 7-12 yaş arası çocuklara 3 dalda toplam 90 tablet ödül olarak verilecek. 
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nı çocuklar için daha da anlamı hale getirmek ile birlikte edebi ve sanatçı kişiliklerini ortaya çıkarmalarını da teşvik edecek bir yarışma düzenliyor.
 
Cumhuriyetin ilanının 97. yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı organizasyonuyla düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışması ile dereceye giren her öğrenciye ödül olarak tablet verilecek.
 
Aydın’da ikamet etme şartı aranan 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 yaş grubundaki çocuklardan; resim, kompozisyon ve şiir dalında, her yaş grubunda ilk 5’te yer alanlara ödül verilecek ve bu yolla toplamda 90 tabletin öğrencilerle buluşturulması hedefleniyor

ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI;
1. Yazım tekniği serbesttir.
2. Şiirler 20 dizeyi (5 kıta) aşmayacaktır.
3. Kompozisyon metinleri 2 dosya kâğıdını aşmayacaktır.
4. Eserlerin daha önce bir yarışmaya katılmamış ve ödül almamış olması gerekmektedir.

RESİM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI
1- Çizim tekniği serbesttir. Kurşun kalem dışında her türlü malzeme kullanılabilir.
2- Resim boyutları 35*50 beyaz resim kâğıdına çalışılacaktır.
3- Resimler paspartulu (siyah fon kartonu) olarak teslim edilecektir.
4- Eserlerin daha önce bir yarışmaya katılmamış ve ödül almamış olması gerekmektedir.

YARIŞMA TAKVİMİ;
1. Katılımcılar, eserlerini 22 Ekim 2020 Perşembe günü saat 17.30 mesai bitimine kadar Aydın Büyükşehir Belediyesinin belirlemiş olduğu adrese kargo veya elden teslim edeceklerdir. Bu adrese gönderilmeyen veya teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Elden teslim edecek olan katılımcılar son teslim tarihi günün mesai saati bitimine kadar Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne (Güzelhisar Mahallesi İstiklal Caddesi No:4 09100 Efeler/AYDIN) adresindeki ilgili birime teslim edeceklerdir.
2. Seçici kurul değerlendirmesi 23 Ekim 2020 Cuma günü yapılacaktır. Seçici kurulun değerlendirmesine itiraz hakkı yoktur.
3. Yarışma sonuçları 24-26 Ekim 2020 tarihleri arasında açıklanacak, sosyal medya ve diğer çeşitli yayın organları ile duyurulacaktır.

Not: Eserin arka yüzünde, eser sahibinin adı, soyadı, iletişim bilgileri ve ilçe bilgileri yazılı olması gerekiyor. 

YARIŞMA İÇİN İLETİŞİM 
Santral: 0(256) 444 40 09
Dahili: 1212 -1205

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158