Almanya'da Yükseköğretim olanakları anlatıldı

Almanya'da Yükseköğretim olanakları anlatıldı

Adnan Menderes Üniversite Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen  "Almanca Dil Eğitimi ve Almanya'da Yükseköğretim Olanakları" semineri yapıldı.

ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından organize edilen seminere; Alman Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. K. Can Bulut, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Şefik Erkurt, Dr. Öğretim Üyesi Meryem Nakiboğlu, Yabancı  Diller Yüksekokulundan  Almanca Hazırlık Programı Öğr. Görevlisi Ulviye Karaca  ile konuşmacı olarak Bielefeld ve Akdeniz Üniversitelerinde Öğretim Elemanı ve Alman Akademik Değişim Servisinde (DAAD) koordinatörlük yapan Uzman Dr. Nilgün Yüce  katıldı.  

ADÜ öğrencileri ile akademisyenlerine Almanca dil eğitiminin yanı sıra Almanya'daki üniversitelerde lisans ve lisansüstü programlarda eğitim olanakları, barınma, iş olanakları, yaz kursları, gönüllülük ve dil kampları ile ilgili bilgi veren Uzman Dr. Nilgün Yüce, doktorasını tamamlamış akademisyenlere yönelik araştırma bursları ve olanaklarının nasıl yapılacağına dair yol haritaları çizdi. 
en Uzman Dr. Yüce, yapılacak eğitim faaliyetlerinin ve girişimlerinin her iki ülkenin eğitim ve ilişkiler ağına sağlayacağı yarardan bahsetti. 

Öğrenci ve akademisyenlerin imkanlardan yaralanmasının yanı sıra bu faaliyetlerin artmasının önemine dikkat çeken Yüce, disiplinler arası programlarda projelerin yapılmasının Üniversitemiz adına farkındalık ve tanınırlık oluşturacağına dair öngörüsü olduğunu, deneyimlerine dayanarak dile getirdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158