Aydın şehidini uğurladı

Aydın şehidini uğurladı

Van’da yaşanan çığ felaketinde şehit olan Uzman Çavuş Muammer Keskin memleketi Çine’de binlerce kişi tarafından son yolculuğa uğurlandı.

Van-Bahçesaray kara yolunda meydana gelen çığ felaketinde şehit düşen Uzman Çavuş Muammer Keskin’in naaşı sabah saatlerinde Çine Devlet Hastanesi morgundan alınarak helallik alınmak üzere Çine’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Son kez getirildiği evinde helallik alındığı sırada, üvey babası Nizamettin Koca ve kardeşleri Coşkun ve Efekan gözyaşlarını tutamadı.

Babası Mesut Keskin’i daha çocukken kaybeden şehit Jandarma Uzman Çavuş Muammer Keskin’ın naaşı, aileden ve mahalleliden helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınacağı Çine Çarşı Camisine götürüldü.

Yüzlerce Aydınlının katıldığı cenaze namazında gözyaşları sel oldu aktı. Eşinin kepini bir an olsun başından çıkarmayan acılı eş Zeynep Keskin’in ‘ Böylemi gelecektin memleketine? Ben nasıl yaşarım? Açın tabutunu, bir kere daha görsün memleketini” diyerek feryat etmesi yürekleri dağladı.

BAKAN SELÇUK KATILDI
Cenaze törenine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim, Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız; Aydın Garnizon Komutanı Per. Albay Durmuş İlhan Başer, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, CHP İl Başkanı Ali Çankır, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, askeri erkan, protokol ve vatandaşlar katıldı.
Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şehit Muammer Keskin’in ailesini evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi. Şehidin annesi ve eşi Zeynep Keskin’e taziyede bulundu.
Şehit Uzman Çavuş Muammer Keskin naaşı, Çine Soğancılar Camisinde öğle namazına müteakip Aydın Müftüsü Ercan Aksu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Karahayıt İdil Mahalle Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158