Başkan Özdemir’den Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Başkan Özdemir’den Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında, çocukların haklarını hatırlatarak, “Bizlerin görevi çocuklarımızı korumak, geleceğe sağlıklı bireyler yetiştirmek, onlara en güzel ortamı sunmak” dedi.

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü.. Peki, çocuklarımızın haklarını biliyor muyuz?" diyen CHP Kadın Kolları İl Başkanı Özdemir; açıklamasını şöyle devam etti:

"Yaşama ve gelişme hakkı; Bir isme ve vatandaşlığa sahip olma ve bunu koruma hakkı; Sağlık hizmetlerine erişim hakkı; Eğitime erişim hakkı; İnsana yakışır bir yaşam standardına erişim hakkı; İstismar ve ihmalden korunma hakkı; Ekonomik sömürüden korunma hakkı; Uyuşturucu bağımlılığından korunma hakkı; Eğlence, dinlenme ve kültürel etkinlikler için zamana sahip olma hakkı; Düşünce özgürlüğü hakkı; İfade özgürlüğü hakkı; Çocukların kendileriyle ilgili konularda görüşlerini dile getirme hakkı; Özel gereksinimleri olan çocukların hakları; Engelli çocukların hakları."

Zengin fakir ayırmaksızın her çocuğun eşitçe yaşamaya, eğitim almaya,  fiziksel, psikolojik, cinsel saldırıya karşı korunma haklarına sahip olduğunu anımsatan Özdemir; "Ne yazık ki dünyanın her yerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de bu hakların ne derece uygulandığı, anne babalar tarafından ne kadar bilindiği ortada. Bizlerin görevi çocuklarımızı korumak, geleceğe sağlıklı bireyler yetiştirmek, onlara en güzel ortamı sunmak. Çocuklarımız siyasi malzeme olamaz. Hangi dünya görüşünden olursanız olun çocuklarımız için bir olup, onların hayallerine ulaşmaları yolunda  destek olalım. Hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmediği, çocuk gelinlerin olmadığı, sokaklarda suça bulaşan, dilenen çocukların olmadığı sadece mutlu çocuk seslerinin olduğu bir dünya kurma dilekleriyle, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu olsun." dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158