CHP İl Başkanı Çankır; Sorumlusu Cumhur ittifakıdır

CHP İl Başkanı Çankır; Sorumlusu Cumhur ittifakıdır

CHP İL Başkanı Ali Çankır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu'na yapılan mektuplu tehdit ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada "Halkımız ekonomik buhranla mücadele ederken, aynı zamanda pandemi  salgını ile boğuşurken dün Genel  Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit dolu mesajlar gönderilmesinin sorumlusu bu mafya babalarına konuşma imkanı veren Cumhur ittifakı liderleridir, içişleri bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni  yaratanlar ve savunanlardır." dedi.

"Devlet yönetme becerisi olmayanların  Türkiye Cumhuriyet’ini düşürdükleri hal ortadadır." diyen Başkan Çankır, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Gücünü tüketmiş, nefes almakta zorlanan iktidar artık mafya yapılanmalarından medet umar hale mi gelmiştir.Asla unutulmamalıdır ki karanlık zihniyetlerle yan yana duranlara tarihimizde bu millet sandıkta gereken cevabı vermiştir tekrar vermeye de hazırdır. 
 
İktidara ve ortağına en basit bir eleştiride bulununanların aynı gün gözaltına alınıp tutuklanıldığı bu şartlarda a AKP-MHP kadroları ve içişleri bakanı halen neden sessiz kalıyor. 
Cumhuriyet Halk Partisine  gönül vermiş milyonların Genel  Başkanı terör saldırısına uğramış, bir çok tehdide maruz kalmış fakat hiçbir zaman yolundan dönmemiş, hedeflerinden vazgeçmemiştir.

37.Kurultayda  2.Yüzyıla çağrı beyannamemizde Cumhuriyet Halk Partisinin tüm kadroları olarak hedef koyduğumuz en önemli amaçlarımızdan birini,CHP Aydın örgütleri olarak tüm kadrolarımızla bir kez daha haykırıyoruz; toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleriyle ve yeraltı suç örgütleriye mücadelemiz ödün vermeksizin sürdürülecektir."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158