Cumhurbaşkanı 7 yeni madde açıkladı

Cumhurbaşkanı 7 yeni madde açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona ile ilgili alınan yeni kararları açıkladı. 
Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından kamera karşısına geçen Erdoğan şu ana kadar yapılan tedbirleri sıralamasının ardından merak edilen konulara açıklık getirdi. 
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde: 
Bugün BilimKurulu'muzun tavsiyeleri doğrultusunda yeni tedbir paketini hayata geçirmeyi kararlaştırdık. 
1- Şehirler arası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır. 
2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde minimum personelde esnek çalışma sistemine geçilecek. 
3- toplu taşıma araçlarda seyrek oturma düzeni. 
4- Piknik alanları ören yerleri hafta sonu kapalı olacak, hafta içi toplu alanda bulunamayacak. 
5- Askerlerimiz 14 gün karantina altında olacak şekilde celp terhis olacak. 
6- Yurt dışı uçuşlar tamamen sona ermiştir. 
7- Tüm illerimizde pandemi kurulu oluşturulacak. İlave tedbirler burada kararşaltırılacak.Şimdi asıl önemli yere geliyorum. Bu tedbirlerin 30 büyük şehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir.

Ev ve iş yeri dahil her ortamda toplu ulaşımı zorunlu olmadıkça kullanmayarak, temizliğimize hassasiyet göstererek tedbirlerin etkinliği artırmamız şarttır.
Şayet bu tedbirlerin daha ileri noktalara ulaşmasını istemiyorsak, gönüllü karantina şartlarına riayet etmeliyiz. Yani evimizden çıkmayacağız. Şu anda ABD'nin geldiği durum ortada. Öyleyse bizler, Türkiye olarak bulunduğumuz konumu çok daha ileri bir dereceye taşımamız lazım. Bu süreci en az hasarla atlattığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor. Rehavete ve paniğe kapılmadan dikkatle ve sabırla atacağımız her adım bizi bu tedbirden biraz daha uzaklaştıracaktır. Lütfen evde kalalım kurumlarımızın açıkladığı tedbirleri hassasiyetle uygulayalım. Şunu unutmayalım, yarın elbet bizimdir, gün doğmuş gün batmış evet bizimdir.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158