Germencik'te pazarın yeri değişti

Germencik'te pazarın yeri değişti

Germencik'te Perşembe günü kurulan pazarın yeri, Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda geçici süreliğine Cumhuriyet meydanına alındı.

Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle alınan tedbirleri Germencik Belediyesi uygulamaya devam ediyor. Ülke genelinde 214 Vatandaşımızın yaşamını yitirdiği salgın sebebi ile Germencik Camikebir mahallesinde kurulacak olan pazar yeri geçici bir süreliğine Cumhuriyet Meydanına alındı.

Pazar yerinin geçici olarak değiştirilmesi ile ilgili bilgi veren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş "İçişleri Bakanlığımızın virüs ile mücadele kapsamında yayınladığı genelgeleri belediye olarak uygulamaya devam ediyoruz. İlçemizde perşembe günleri Camikebir mahallemizde kurulan pazarımız ikinci bir emre kadar Park Mahallesinde Belediye çay bahçemizin de bulunduğu Cumhuriyet meydanında kurulacak. Pazara giriş ve çıkışlar tek noktadan yapılacak. Ekiplerimiz bu noktalarda ateş ölçerlerle vatandaşlarımızı kontrol altında tutacak. Dışarıdan gelecek pazarcılarımıza aldığımız tedbirler doğrultusunda burada yer veremeyeceğiz. Zaten daha evvel uygulanan temel gıda malzemelerinin dışında satış yapanlar pazarımıza alınmıyor. Germencik'li pazarcılarımız ve esnaflarımıza aralarında 3'er metre oalcak şekilde yer vereceğiz. Aydın Valiliği tarafından dün tebliğ edilen yazıda da belirtildiği gibi pazar yerlerine çocuklar alınmayacak. Pazar giriş ve çıkış noktalarına dezenfektanlar konulacak. Aldığımız tüm tedbirler halkımızın sağlığı için" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158