İçişleri Bakanı Soylu: Otobüsle seyahat kısıtlanacak

İçişleri Bakanı Soylu: Otobüsle seyahat kısıtlanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV'de katıldığı programda otobüs seyahatlerine kısıtlama geldiğini açıkladı. Süleyman Soylu, şehirler arası otobüs saatlerine kısıtlama getirildiğini açıklarken sahil yerlerinde yürümek, koşmak ve piknik yapmak yasaklandığını duyurdu. 

Süleyman Soylu'nun açıklaması şöyle oldu:
Şu anda bizim tespitlerimize göre yüzde 80 hayat durmuş durumda. günde 10 milyon 89 bin 208 kişi toplu taşıma ile yolculuk yaparken şu anda yüzde 10'a düşmüş durumda neredeyse. Şehir içi trafik yoğunluğuna bakıyoruz. Ayrıca şehirlerarası trafik yoğunluğuna bakıyoruz. Şehirler arası otobüs yolcularında düşüş yüzde 90. Aynı zamanda şehirlerin ana caddelerindeki yoğunluğu izliyoruz. Camilerden, bütün telefon operatörleri kendi telefon açış kodlarını ona döndürdüler, polis arabalarından yayın yaparak vatandaşımızı eve davet ediyoruz. Herkes kendi tedbirini alması lazım. Herkes sosyal izolasyonunu sağlamaya çalışacak. İstanbul, Ankara, İzmir çekildi dedim. Bu kararlılığımıız bırakmamamız lazım. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da vaka çok görülmediği için ve genç nüfus fazla olduğu için, ama bu salgın kimini taşıyıcı kimini hedef olarak görüyor.

Özellikle toplu taşımalar ve şehir içindeki hareketlilikten çıkardığımız rakamlar. Süleyman Soylu açıkladı! 12 belde ve köy karantina altında Özellikle İstanbul'dan büyüklerimiz memleketleirne gidiyorlar. Buna ait bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Mücbir sebep dılında büyük ihtimalle otobüs seyahatlerini kısıtlıyoruz. Özel araçları ve uçakla gidecek olanlar için onların hepsine bakacağız. Birçok şehirde sağlık taraması yapılıyor. Yaygınlaştırmaya çalışıyoruz bunları.
Biraz sonra yayınlanacak bu geceden itibaren mesire alanların, ormanlar, piknik alanları, sahil kenarları, yürümek, koşmak balık tutmak dahil yasaklanıyor. Haftasonları yasaklanıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 19:37
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158