Sosyal Mesafeye ne oldu?

Sosyal Mesafeye ne oldu?

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi, büyük bir katılımla gerçekleştirilirken, kongrede sosyal mesafenin yok olması dikkat çekti.

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yöntemiyle katılımı ile gerçekleştirildi. Covid-19 pandemisi sebebi ile uzun süredir ertelenen kongrede, mevcut başkan Ömer Özmen güven tazeledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Aydın Milletvekilleri ile çok sayıda partilinin katıldığı kongre adeta bir şölen havasında geçti. Büyük bir katılımla gerçekleştirilen kongrenin her ne kadar korona tedbirlerine göre düzenlendiği ifade edilse de, katılımın yoğun olması sebebiyle sosyal mesafenin kaybolması dikkat çekti. Tribünlerde de koronavirüs sebebiyle boş bırakılması gereken koltukların bile dolu olduğu gözlemlendi. Adeta şölen havasında geçen kongrenin havasına kapılan bazı partililerin zaman zaman maskelerini çıkartması da gözlerden kaçmadı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda geniş güvenlik önlemleriyle gerçekleştirilen kongrede partililer HES Kodu ile içeriye alınırken, salon dışında alınan önlemler salon içerisinde kayboldu. Kongrede pandemi kurallarının kaybolması akıllara “Söz konusu AK Parti olunca, kurallar hiçe sayılıyor” düşüncesini akıllara getirdi.

Pandemi tedbirlerinin yok olduğu kongrede hiç bir cezai işlemin uygulanmadığı gözlenirken, zor günler geçiren esnafa ise pandemi tedbirleri bahanesiyle en küçük hatada ceza yazılmaya devam ediliyor. Adeta çifte standart uygulanan durum karşısında esnaf ve vatandaşlar hiçe sayılırken, sosyal mesafesiz kongrenin görmezden gelinmesi de dikkat çekerken, tepki toplamaya da devam ediyor.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158