AK Parti Aydın'da Özmen ile devam

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi, büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Tek adaylı gidilen kongrede mevcut başkan Ömer Özmen güven tazeledi. Özmen’in listesinde sürpriz isimler yeraldı.

AK Parti Aydın'da Özmen ile devam

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yöntemiyle katılımı ile gerçekleştirildi. Covid-19 pandemisi sebebi ile uzun süredir ertelenen kongrede, mevcut başkan Ömer Özmen tekrar aday gösterildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen; “Bu kutlu yürüyüşte bize yürümeyi nasip eden Rabbime hamd olsun. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz, yükümüzün farkındayız. Bugünden itibaren daha çok sorumluluk düşüyor. Lider Türkiye hedeflerimizi yerine getirmek için çalışmalara devam edeceğiz. Yarın seçim varmış gibi durmayacağız. Cumhur İttifakı ile birlikte hedeflerimize yürüyeceğiz. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş; “İl kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Coşkulu bir şekilde 17 ilçemizde de kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongreler yenilenmeye vesile olur ve teşkilatçılık bir bayrak yarışıdır. Bu yarışta sen, ben değil biz olursak var oluruz. Cumhurbaşkanımızın gücünü artırmak için hep beraber var gücümüzle 2023’e giderken hep birlikte çalışacağız. Sevgili gençler 2023’te Aydın’da bir başarı hikayesi yazmaya hazır mıyız? 18 yıllık iktidarımızda çok güzel hizmetlerimiz var. Bu başarımızı hep birlikte devam ettireceğiz” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Memleketimize hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için buradayız. Baba ocağı Aydın’da olmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah bu davada daha güzel günlerde buluşmak için buradayız. 19 yıldır elden ele ulaştırdığımız memleketimize hizmet bayrağımızı daha ileriye taşımak için buradayız. AK Parti her türlü vesayet odaklarına darbe heveslilerine diktatörlük özlemiyle kendi karanlık geçmişinin tek parti dönemlerinin hayallerini kuranlara karşı dik duruşun adresi oldu” dedi.

Bakan Selçuk, bu yıl başka gelişmelere de şahit olduklarını ifade ederek, “Kimin sözcüsü olduğu belli olmayanların felaket ve gözyaşı saydığı Ayasofya-i Kebir Camii hamdolsun tekrar kadim hüviyetine kavuştu” dedi.

BAKAN SELÇUK, MÜJDEYİ VERDİ

Bakan Selçuk konuşmasında Aydınlılara bir müjdesinin olduğunu açıklayıp, “Önümüzdeki günlerde Aydın’a ALO 144 Sosyal Yardım Hattı için bir lokasyon açacağız. Çağrı merkezimizde Aydınlı gençlerimize yeni istihdam imkanı sunacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Bir düğün günü olarak adlandırabileceğimiz, bu büyük buluşmada hakikaten bu coşkuyu görmek bizler için de büyük bir mutluluk oldu. iyiki bugün buradayız, iyi ki gelmişiz” dedi.

“2021’E MAALESEF VESAYET ÇAĞRILARI İLE GİRİYORUZ”

Kongreye katılan AK Parti AK Parti MKYK, MYK üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı konuşmada Türkiye’de demokrasi mücadelesinin bedelinin ağır olduğunu belirterek, “Demokrasinin milletin iradesinin yeniden hakim olmasının adıydı bizim iktidara gelişimiz. Bakın o, sözde-özde Cumhurbaşkanı diyerek, Aydın’ın evladı Başbakanı bu memlekette şehit verdik. ‘Tahkikat Komisyonu kurulmasaydı ihtilal olmaz’ dediler. ‘Şu kanunlar çıkmasaydı ihtilal olmazdı’ dediler. Erken seçime gitse ihtilal olmazdı” diyorlar şimdi. Biz bir başbakanı ve bakanları şehit vermiş, bu kadar büyük demokrasi mücadelesi vermiş bir halkız. Cumhurbaşkanımıza ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyenlerin ismi tarihte anılmayacak. Ama Cumhurbaşkanımıza “Özde Cumhurbaşkanı” diyenler, bu salonda var olacak. Şunu unutmayalım, Türkiye’de demokrasi mücadelesinin bedeli ağırdır. Demokrasi mücadelesi verenler, asla yorulmamalıdır. Demokrasi mücadelesi verenler, asla dikkat kaybına uğramamalıdır. 2020’ye Kovid’le girdik, 2021’e maalesef vesayet çağrıları ile giriyoruz. Tekrar başörtüsüne düşmanlık etmekten bahsediyorlar. Tekrar ihtilal çağrıları yapıyorlar, tekrar tekrar demokrasimizi imha edeceklerini söylüyorlar. Eğer biz beraber olmazsak, kuvvet ve dayanışma içinde olmazsak, bu kazanımlarımızı elimizden çalmak için pusuda bekleyenlerin çok olduğundan emin olun. Bu salonlarda ortaya koyduğumuz dayanışma hiçbir zaman yıkılmaz, geçilmez, hiçbir zaman yenilmez, çünkü millet yenilmez. Bu özde-sözde Cumhurbaşkanı meselesinin ilk dillendirilişi 27 Nisan 2007’de muhtıra verilmeden önce yapılan basın toplantısıdır. Demek ki bugün bu cümleyi ifade edenler, gerçek bir demokratik çizgiyi takip etmiyorlar. Türkiye’de muhtıra verme geleneği ortadan kalktı. Ama maalesef muhtıra siyaseti CHP’de devam ediyor. Eğer demokrasiyi biz bu kadar güçlü tutmasaydık, bugün ifade ettikleri o demokratik sözlerin hiç birini ifade etmeyeceklerdi, aynı vesayeti sürdüreceklerdi” diye konuştu.

Tek adaylı olarak gidilen kongreye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Aydın Milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.

YENİ YÖNETİMDE İSİMLER BELLİ OLDU

Özmen’in başkanlığındaki 49 kişilik AK Parti Aydın İl Yönetimi’nde şu isimler yer aldı: “Adnan Şen, Akın Aksu, Atakan Aslan, Aytaç Arslan, Bayram Gürtürk, Cengiz Altıntaş, Cenk Ünlü, Cihan Gevrekoğlu, Cihat Akkuş, Cüneyt Bayraktar, Durmuş Acar, Duygu Tosun, Erdoğan Yanık, Erhan Çetin, Erol Arıkan, Esengül Ersoy, Fahrettin Demirtaş, Güller Korkmaz, Hakan Çetin, Hakkı Görken Perinçek, Hasan Engin Vural, Hümeyra Usta, Hüseyin Pekgüzel, Kenan Özcan, Mediha Turgut, Mehmet Ali Apak, Mehmet Arkun, Mehmet Bayar, Mehmet Kıvanç, Mehmet Sabuncu, Mehmet Tosun, Meltem Büger, Murat Gün, Murat Sandıkçılar, Mustafa Acar, Mustafa Erdinç Eşiyok, Mustafa Eşin, Mustafa Üpbül, Muzaffer Gürgen, Nebahat Ayhan, Nihat Aktakka, Nilgün Böcekli, Nuray Kovacı, Serkan Zerman, Türkan Kınalı, Uğur Çetin, Yakup Yenigün ve Yüksel Tikbaş.”

İl Disiplin Kurulu ise İmran Acar, Namık Yıldırım, Abdürrahim Öztürk, Ali Kara ve Asım Çetin’den oluştu. Demokrasi Hakem Heyeti’nde de Bahattin Bildik, Murat Akboğa ve Nuray Altıntaş görev aldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158