AKP Söke’nin kadın ilçe başkanı Menderes

AKP Söke’nin kadın ilçe başkanı Menderes

AKP İl Başkanı Ömer Özmen, Çine, Efeler, Germencik, Söke ve Yenipazar İlçe Başkanlarının atamasının yapıldığını duyurup belgelerini teslim etti. Atanan ilçe başkanları arasında tek kadın Söke İlçe Başkanlığı Sibel Menderes oldu.
Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen AK Parti İlçe kongreleri tamamen iptal edilmesinin ardından atama yapılması beklenen başkanlar atandı. Atamalar çerçevesinde Çine İlçe Başkanlığı’na Cemal Çakır, Efeler İlçe Başkanlığı’na Hüsnü Elbir, Germencik İlçe Başkanlığı’na Mustafa Bircan, Söke İlçe Başkanlığı’na Sibel Menderes ve Yenipazar İlçe Başkanlığı’na Selim İzmirlioğlu atanmıştı. Atananlar arasında Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes dikkat çekti. Aydın’da il ve ilçe AKP başkanlarına bakıldığında son zamanlarda atanan ilk kadın başkan olması dikkat çekti.

Günümüzde Aydın’daki siyasi partiler arasındaki tek ilçe başkanı unvanını kazanan Menderes, “Ben AK Parti’de kadın siyasetine, kadın katılımına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok önem veriyor. Bizim bugünlere gelmemizde ondan aldığımız cesaret ve feyiz etkili oldu. Bize şunu öğretti: Kadınlar siyasetin öznesidir, temel taşıdır. Kadının olduğu yerde her zaman iyi niyet, sağduyu, güzellik vardır. Ben zaten siyasete 2006-2007 yıllarında başladım. Daha önce kadın kolları başkanlığı yapmıştım. Ana kademe ve ilçe yöneticiliği yaptım. Partimin her alanında yetiştim. Yaptığım çalışmalar beğenildi. Bu görev tevdi edildi. İnşallah Söke’mi, Aydın'ımı ve kadınları temsilen daha iyi yerlere ve daha iyi başarılara imza atmayı düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine Say
Emine Say - 1 ay Önce

Beni neden istegramda engellemiş siniz acaba

liste
SIRADAKİ HABER

banner158