CHP’den AK Partili Erdem’e reklam tepkisi

CHP’den AK Partili Erdem’e reklam tepkisi

CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı gıda yardımlarını ifşa etmesini eleştiren AK Parti Aydın eski milletvekili Mehmet Erdem’e tepki gösterdi.

Manşet Gazetesi'nden Filiz Özdemir'in haberi şöyle:
AK Parti Aydın eski milletvekilli Mehmet Erdem sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yurttaşlara ve esnafa yaptığı gıda yardımlarını ifşa etmesini eleştirerek “Yardım değil reklam” eleştirisi getirmişti. Erdem ayrıca Büyükşehir’in gıda kolisi değil para yardımı yapmasını talep etmişti. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den, AK Partili Erdem’in eleştirisine tepki geldi. CHP’li Bülbül, “Salgın nedeniyle milyonlarca insan mağdur olduğunu hatırlatarak “Hükümetin tek yaptığı kredi teşvikleri vermek. Hiçbir geliri kalmayan yurttaşın kredileri nasıl ödeyeceği ise meçhulken CHP’li belediyelerin yaptığı yardımlar ise engelleniyor” dedi.

“YURTTAŞI DEĞİL İTİBARINI DÜŞÜNÜYOR”
Ak Parti hükümetinin İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir’de belediyelerin aşevlerine, bağış paralarına el koyduğunu savunan CHP’li Bülbül “Şimdi de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yardım kolilerine ‘neden para dağıtmıyor’ diye itiraz ediyor. Bu sözler AKP’nin ülkeyi nasıl yoksullaştırdığının açık itirafıdır. Aynı zamanda AKP zihniyetinin de göstergesidir. AKP, tüm ülkenin kenetlenmesi gereken, siyaset üstü böyle bir dönemde bile yurttaşı değil kendi rantını, itibarını düşünüyor. Ama itibar yardım hizmetlerini engelleyerek, eleştirerek, boş sözlerle sağlanmaz” sözleriyle Mehmet Erdem’e tepki gösterdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158