CHP’li Ekiz: Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek sizi

CHP’li Ekiz: Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek sizi

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, AK Parti Aydın milletvekillerinin hayal açıklamalarına ve Mustafa Arı’ya tepki gösterdi. Başkan Ekiz, “Bir tencere yemeğine göz koyduğunuz Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek bu memleketin üstünden sizi” dedi.

CHP Efeler İLçe Başkanı Özlem Ekiz yaptığı yazılı açıklamasında, “Memleketimizde TÜİK tarafından ucundan bükülmüş, kıyısı kesilmiş veriler açıklanıyor her geçen gün. Bu verilere baksanız zannedeceksiniz ki, işgücü açığı o kadar yüksek ki, çalışacak insan ithalatına ihtiyaç var. Tabi bu cümleleri bizim 2 uslanmaz hayalperest AKP vekilinden duymaya, bence az kaldı. Baksanıza birer gün arayla hayaller hayaller diyorlar." dedi.

Özlem açıklamasını daha sonra şöyle devam etti:
"İyi halden kadına karşı suç işleyenlerin salıverildiği bir memlekette, milletin tenceresinde duru suyu ancak kaynatacağı hale gelmiş bir memlekette, bizim AKP vekillerinin adeta kırlarda ellerinde papatyalar koşarken hayalleri. Kaynayan tencere demişken, içinde ne kaynadığına ya da neyin kaynatılmadığına bakmaksızın, ‘Siz tüpü açın da kaynasa da olur kaynamasa da’ diyen, Aydın siyasetinde yeni türemiş bir tüp bayisi meclis üyesi. Bayi arkadaşın işleri tıkırında tabi, e şimdilik millet mutfağında tenceresinin altında odun talaşı yakmıyor. Umurunda mı şu güzelim şehrimizde kaç ailenin ocağına kredi kartlarından incir ağacı dikilmiş. Kaç aile dağılmış ocağı sönmüş. E sizin siyasi anlayışınız ne de olsa bizim insanımızın yaşama standartlarını, simit çaydan yapıp yanına 30 gram peyniri bile çok gören anlayış. Merak etmeyin az kaldı. Yakında önümüze koymak zorunda kalacağınız sandıkta bu millet size simidi, çayı; tek tek saydıracak. Bir tencere yemeğine göz koyduğunuz Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek bu memleketin üstünden sizi. Dün olduğu gibi, kendi geleceğini sandıkta kendi tayin edecek Anadolu kadını. O güne kadar siz bari hiçbir şeye dokunmayın, daha fazla zarar vermeyin memleketimize” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alişükran
Alişükran - 10 ay Önce

Kuşadasında 50 milyonu çöpe atacağınıza temiz su getirin de vatandaş da rahat etsin

liste
SIRADAKİ HABER