İYİ Parti Buharkent kongresi yapıldı

İYİ Parti Buharkent kongresi yapıldı

İYİ Parti Buharkent İlçe Başkanlığı, Belediye Nikah Salonu'nda 2. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Tek Liste ile gidilen kongre seçiminde mevcut başkan Serdar Kocakaya güven tazeledi. İdlib’de şehit düşen 34 Mehmetçik için dualar eşliğinde okunan mevlit ile başlayan kongreye gelen konukların yakasına siyah kurdele takıldı. 

Divan Bakanlığını İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı’nın yaptığı kongreye İYİ Parti kurucu İl Başkanı Recep Taner, İl Kadın Kolları Başkanı Semra Yücel, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ilçe başkanları, İYİ Parti Buharkent Belediye Başkan adayı ve kurucu ilçe başkanı Yusuf Vural, CHP Buharkent İlçe yönetimi, Meslek odaları ve STK temsilcileri ile çok sayıda partilinin katıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongre, İdlib’de şehit olan 34 Mehmetçik için okunan mevlit ile başladı. 

AKŞENER’İN MESAJI AYAKTA ALKIŞLANDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den gelen tebrik mesajı ayakta alkışlandı. Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den gelen tebrik mesajlarının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Cemal Sarı, “Türkiye’yi yasa boğan şehitlerimiz nedeniyle siyasi bir konuşma yapmayacağım” diyerek söze başladı.

İÇİMİZ KAN AĞLIYOR
Başkan Sarı, “Bugün milletçe yastayız. İçimiz kan ağlıyor. Derin üzüntü içerisindeyiz. Türk milletinin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Kongremiz ilçemize ilimize ülkemize hayırlara vesile olsun” diyerek ilçe başkanı Serdar Kocakaya ve yönetimine başarılar diledi. 

KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR
Matem havasının estiği kongrede Serdar Kocakaya, “Yastayız. Şehitlerimize üzüldüğümüz bugünde kelimeler kifayetsiz kalıyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Devraldığımız bayrağı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Daha önceki görev yapan kurucu ilçe başkanımız Yusuf Vural ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

74 delegeden 41’i sandık başına giderek oy kullandığı kongrede delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçilen Serdar Kocakaya'nın 20 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Hatice Öznur, Ali Özkan, Önder Kalata, Hayrettin Guzu, Neşat Bilgin, Hüseyin Sarıkahya, Hasan Çevirgen, Ali Sarıoğlu, Selçuk Altağ, Mehmet Pir, Hüseyin Bilgin, İbrahim Öztürk, Selda Uluçay, Özcan Sayın, Celal Karamehtmeto, Haluk Deniz, Orhan Yıldız, Burak Yaren, Ayla Dağdelen, Hakan Kaplı, Aydan Güngördü.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158