İYİ Partili Meclis üyesi Tabak: İP’li değil İYİ Partili

İYİ Partili Meclis üyesi Tabak: İP’li değil İYİ Partili

İYİ Parti İncirliova ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fatma Tabak, geçtiğimiz günlerde AK Partili Hatice İrik’in açıklamalarına verdiği yanıta “İP değil, İYİ Parti” diye düzeltme yaparak başladı.

Aydın Büyükşehir ve İncirliova Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Tabaka, yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Millet İttifakı İncirliova Belediye Meclis Üyeleri olarak size olan tepkimizi ifade eden ortak bir açıklama yapmıştık. Ancak İP’li değil İYİ Partili ve aynı zamanda kadın bir meclis üyesi olarak söylemeden geçemeyeceğim. Bizleri bilgisizlikle suçlayan, nezaket dışı tavrınız bir kadın siyasetçi olarak size hiç yakıştı mı?” ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

“Anlaşılan göze girmek ve öne çıkmak için yaptığınız ajitasyonlar sizin gözünüzü kör etmiş, siyasi hırsınız aklınızı başınızdan almış, kadın bir siyasetçi olarak her zaman sahip olmanız gereken nezaketten yoksun kalmışsınız.

Baskı gördüğünüzü iddia ediyor, yalan söylüyorsunuz. Yaptığınız mağdur edebiyatının size hiçbir faydası olmayacağını belirtmek istiyorum. Endişeye düşmekte haklısınız kadına yönelik şiddeti ve baskıyı önleme konusunda iktidarınızın başarısızlığı ortada. Ancak endişeye düşmeyin, kadına yönelik en ufak bir baskı olduğu takdirde sizi ve tüm kadınları Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğindeki İYİ Partililer ve mensubu bulunduğumuz Millet İttifakının tüm bileşenleri olarak sizleri biz koruruz. Yeter ki siz samimi olun, yalan söylemeyin ve bir kadın olarak insanlara hakaret etmeyin.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158