Aydın zeytinyağı Gaziantep’te tanıtılacak

Aydın zeytinyağı Gaziantep’te tanıtılacak

Aydın Ticaret Borsası (ATB) tarafından yürütülen Aydın Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Faaliyeti, sürüyor. 

Aydın Ticaret Borsası tarafından 2015-2017 yılları arasında, İstanbul Ticaret Borsası, Ege Zeytin Zeytinyağı ihracatçıları Birliği, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ile AYTB Laboratuvarları A.Ş. ortaklığında KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında, zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinlikleri 24 aylık süreçte 20 il de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, yaptığı açıklamada; "Bir önceki projemizden aldığımız olumlu tepkiler sebebiyle, tadım ve tanıtım yapılmayan İstanbul (Avrupa), Eşkişehir, Kastomonu, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya, İstanbul (Anadolu) ve Rize olmak üzere 10 ilimizde daha tadım ve tanıtım yapılmasını planladık. İkinci etap tadım ve tanıtım etkinliğimiz çerçevesinde, başladığımız etkinliklerimiz İstanbul (Avrupa), Eskişehir, Kastamonu, Adana, Kahramanmaraş ve Rize’de yoğun katılımlarla gerçekleştirdikdedi.

22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Gaziantep’de Zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinliğimizi gerçekleştirileceğini vurgulayan Çondur şunları söyledi:

"Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı ve Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan tadım uzmanlarımız tüketicilere 'doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği' tadım yaptırılarak anlatacaklar. Tüketiciler, kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebileceklerini öğrenerek, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilenecekler. Bu sayede tadım kriterlerine gore üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya ve kişi başı düşen iç tüketim miktarının artmasına katkıda bulunulacaktır. Doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiğini öğrenmek isteyen herkesi 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Gaziantep Primemall AVM’ye bekliyoruz"

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158