CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akosman; İftiracılığı Yargıtayca onanmış rektör istemiyoruz

CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akosman; İftiracılığı Yargıtayca onanmış rektör istemiyoruz

CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Altuğ Akosman, ADÜ Rektörü hakkında yargıtay tarafından onanmış iftira suçunun basında yer alması ile ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında "İftiracılığı Yargıtayca onanmış rektör istemiyoruz" dedi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in bir öğretmene iftira atmaktan 2 ay 15 gün kesinleşmiş cezası bulunduğunu ve bu cezanın Yargıtay tarafından onandığını anımsatan CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Altuğ Akosman "Gün geçmiyor ki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aldemir ve onun nezdinde Adnan Mendres Üniversitesi skandal olaylarla anılmasın. Genç yaşta bir işletmede veteriner olarak çalışırken “zararlı sucuk” üretmekten hakkında dava açılan rektör hocanın tertemiz bir cumhuriyet öğretmenine iftira attığı ve bundan dolayı da mahkum olduğunu kahrolarak öğrendik" dedi.

Rektör Aldemir ile aynı kooperatife ait binada oturan okul müdürünün bir başka kişiyle sorunlar yaşaması ve Rektör hocanın bu tartışmalara dahil olması sonrasında okul müdürüne iftira attığını anımsatan Akosman; "Rektör hoca komşularını zimmetine para geçirmekle suçlamaktan tutun da, düzgünce görev yapan bir öğretmeni erkek çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlayan mektuplar yazıp bu mektupları mahalle muhtarlığına, okulun öğretmenler odasına, valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderecek kadar seviyiseni düşürmüştür" dedi.

Okul müdürünün Killi Eğitimaçığa alındığını da anımsatan Akosman şunları söyledi:

"Öğretmenimizin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak davacı olduğu biliniyor. Mahkeme heyeti mektuptaki parmak izlerinin rektör hocaya ait olduğunu ve mektupların postaya veriliş anının kemera kayıtlarını gösterince rektör hoca etkin pişmanlıktan faydalanmak istemiş. Mahkeme heyeti 2 ay 15 günlük ceza vermiş, yargıtaysa bu cezayı onamış bulunuyor. 

Rektör hocanın iftira mektubu nasıl Millî Eğitim Müdürünün dikkatini çektiyse şimdide Aldemir’in ahlaksız iftirası YÖK  başkanının dikkatini çekmeli! 

Bizler Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak iftiracılığı yargıtayca onanmış bulunan bir rektör istemiyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aldemir derhal istifa etmelidir. İstifa etmezse YÖK bir an önce rektörü görevden almalıdır."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158