Vali Köşger, Aydınlı şair ve yazarlarla buluştu

Vali Köşger, Aydınlı şair ve yazarlarla buluştu

Aydınlı Şairler ve Yazarlar Şiir ve Müzik Dinletisi Programında Vali Köşger’i Ağırladılar

Aydın Valiliği koordinesinde ve Aydın Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından her yıl düzenlenen Şiir ve Müzik dinletisi programı DSİ 21.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Salonunda gerçekleştirildi.
Vali Sayın Yavuz Selim Köşger’in konuk olarak katıldığı programda şair ve yazarlar bir birinden güzel eserlerini seslendirdiler.

Aydın Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Şükrü Öksüz, Vali Köşger’in Aydın’da göreve başlamasıyla şair, yazar ve güzel sanatların her dalında eser veren sanatçılara daha fazla önem ve değer verildiğini somut delilleriyle müşahade etmekteyiz diyerek başladığı konuşmasında, “Sayın Valimizle yine 2018 yılının Şubat ayında da bir toplantı salonunda beraber olmuştuk. Ayrıca Aydınlı çok sayıda şair, yazar ve sanatçıya da bizzat kendileri tarafından teşekkür belgeleri verildi. Bu da Aydın’da ilk defa gerçekleşen bir olaydır. Bunun dışında yaşı 80’nin üstündeki şair, yazar ve sanatçılara “Kültür ve Sanatta Bir Ömür Aydın’ın Değerleri” konulu etkinliklerimiz de seri halde devam etmektedir. Bu etkinliklerimizin ilki Davazlı Süleyman İncedal’la, ikincisi de Ali Haydar Öztürk’le gerçekleştirildi. 3. Etkinliğimizde 19 Mart’ta Hidayet Sayın etkinliği ile devam edecektir. Sayın Valimizin, biz şair, yazar ve sanatçılara vermiş oldukları bu önem ve değerden dolayı kendilerine tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı”

Vali Köşger’de şair, yazar ve sanatçıların önemine değinerek başladığı konuşmasında, "bir ülkedeki yöneticiler şair, yazar ve sanatçılara sahip çıkmıyorsa bu büyük bir eksikliktir. Toplumumuzun bu değerlerine her daim sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

Bundan sonraki etkinliklerin Nazilli, Söke gibi diğer ilçelerimizde de gerçekleştirileceği müjdesini veren Vali Köşger, tüm katılımcılara teşekkür etti.
Etkinlikte Şair Abdulkadir Güler’in Vali Köşger için yazdığı ve hediye ettiği şiir büyük beğeni topladı. Ayrıca şair ve yazarlar yazdıkları eserlerini Vali Köşger’e takdim ettiler.
Vali Köşger’in duygulu anlar yaşadığı etkinlikten sonra sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Aydınlı şair-yazarlarla gönlümüzü okşayan ruhumuzu dirilten sazlı-sözlü-şiirli toplantıdan nasibimize düşen; “Altın çekiç usta bir köşker olsakta yetimlere baba, öksüzlere ata, ağlayana ana değilsek” bir hiçiz! Eyvallah üstatlar aldım kabul ettim baş göz üstüne…” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158